DSC_0476_resizedΣτα πλαίσια του εορτασμού της 4ης Πανελλήνιας Σχολικής Ημέρας Αθλητισμού με θέμα : Αθλούμαι Χαράζω Το Μέλλον, τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου 2017, οι μαθητές και οι μαθήτριες του Δημοτικού Σχολείου Μονοσπίτων – Χαρίεσσας, πραγματοποίησαν αθλητικές εκδηλώσεις στην αυλή του Δημοτικού Σχολείου Χαρίεσσας.

Αρχικά έγινε ενημέρωση – μύηση των μαθητών των μικρών τάξεων ( Α΄- Γ΄) σχετική με τα Ολυμπιακά Αθλήματα με προβολή κινούμενων σχεδίων .Στην συνέχεια όλοι οι μαθητές του Σχολείου πήραν μέρος σε κινητικές – αθλητικές δραστηριότητες, διαβαθμισμένης δυσκολίας ανάλογης της ηλικίας τους , συμμετέχοντας στα  κινητικά παιχνίδια με μεγάλη χαρά, πάθος αλλά και ευγενική άμιλλα. Κατά την διάρκεια των παιχνιδιών οι μαθητές αποτύπωναν την συμμετοχή τους δημιουργώντας ένα κολάζ με τον λογότυπο της Ημέρας:

ΑΘΛΟΥΜΑΙ ΧΑΡΑΖΩ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ

Η όλη εκδήλωση έλαβε τέλος με την φωτογράφιση όλων των μαθητών μπροστά στο κολάζ, κλείνοντας με απόλυτη επιτυχία , την αυλαία της 4ης Πανελλήνιας  Σχολικής Ημέρας Αθλητισμού.
 [flgallery id=40 /]
Ημέρα Αθλητισμού!