DSC_1201_resized

Σ’ ένα πολύ ενδιαφέρον και χρήσιμο μάθημα Κυκλοφοριακής Αγωγής είχαν την ευκαιρία να συμμετέχουν οι μαθητές και οι μαθήτριες όλων των τάξεων του Σχολείου μας.

Το μάθημα περιελάμβανε το θεωρητικό μέρος που πραγματοποιήθηκε στον Πολύχώρο “Έρια” και την πρακτική άσκηση στο Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής Νάουσας.

Τα παιδιά έμαθαν για τη σημασία των οδικών σημάτων, για τους κανόνες κυκλοφορίας και ασφάλειας που αφορούν πεζούς και οδηγούς και για την οδική συμπεριφορά.

Στη συνέχεια, ως πεζοί, περπάτησαν στο Πάρκο και, ως οδηγοί, ανέβηκαν σε ποδήλατα και ηλεκτροκίνητα αυτοκίνητα προσπαθώντας να εφαρμόσουν όσα έμαθαν νωρίτερα.

Στο τέλος πήραν φυσικά όλοι και το “δίπλωμα” τους.

Να ευχαριστήσουμε θερμά για το χρόνο και τη διάθεση τους, τους εκπαιδευτές: κ. Χρήστο Βαδόλα, κ. Αθανάσιο Πινακούδη, κ. Ηλία Τελληγιαννίδη και κ. Γεώργιο Τριανταφύλλου.

[flgallery id=14 /]

Μάθημα Κυκλοφοριακής Αγωγής