Μαθητές, δάσκαλοι και γονείς σμίξαμε πάλι στον Αγιασμό για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς. Οι αυλές γέμισαν με γέλια, φωνές και αγκαλιές από τους παλιούς, αλλά και τους νέους μαθητές, ενώ στην άκρη οι γονείς καμάρωναν γεμάτοι ικανοποίηση και περηφάνια. Όλο το εκπαιδευτικό προσωπικό στη θέση του, έτοιμο να υλοποιήσει το σχολικό πρόγραμμα από την πρώτη ημέρα. Φέτος μάλιστα σε καθαρότερα και ομορφότερα κτίρια, μιας και το βάψιμο των εσωτερικών χώρων αποτέλεσε μια ευχάριστη έκπληξη.

Να ευχαριστήσουμε ιδιαίτερα, πέρα από τους γονείς, τους ιερείς και τους Προέδρους των τοπικών Κοινοτήτων, και τον Σχολικό Σύμβουλο της Περιφέρειάς μας, κ. Πέτρο Σταγιόπουλο, που μας τίμησε και φέτος με την παρουσία του.

Καλή, ευλογημένη και δημιουργική σχολική χρονιά σε όλους!

Καλή σχολική χρονιά!