Σημαντικές εργασίες έγιναν αυτές τις ημέρες στα σχολεία μας, εργασίες απαραίτητες για τον ευπρεπισμό των αυλών και την ασφάλεια των παιδιών μας. Όταν μάλιστα η εργασία γίνεται μόνο από αγάπη και διάθεση προσφοράς για τα παιδιά, η αξία της είναι ακόμα πιο σπουδαία.

Συγκεκριμένα θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε:

α) όλες τις εθελόντριες μαμάδες που φρόντισαν για την καθαριότητα γύρω από το Δημοτικό Σχολείο των Μονοσπίτων.

β) τον Πρόεδρο της Κοινότητας της Χαρίεσσας, κ. Σιδηρόπουλο Δημήτριο, για το βάψιμο της εισόδου και της περίφραξης στο Δημοτικό Σχολείο Χαρίεσσας

γ) τους εθελοντές μπαμπάδες για το κλάδεμα των δέντρων στην αυλή του Δημοτικού Σχολείου Μονοσπίτων

δ) τον Πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, κ. Αλεξανδράκη Διονύσιο, για τη φροντίδα του σχολικού κήπου μας.

Να είστε όλοι καλά!

Εργασίες στα σχολεία μας!