κείμενο: Μαρία Τρ.

Πριν λίγες μέρες η Στ΄ τάξη του Σχολείου μας πήραμε μέρος σε αγώνες χάντμπολ με άλλα Σχολεία στο Δημοτικό Γήπεδο της Νάουσας. Η χαρά μας ήταν απερίγραπτη. Πρωί πρωί φτάσαμε στο κλειστό γυμναστήριο. Ήταν μεγάλο και γεμάτο κόσμο. Παίρνοντας δύναμη ο ένας από τον άλλο ξεκινήσαμε να παίζουμε με τις άλλες ομάδες. Η γυμνάστρια και ο κύριος μας μας ενθάρρυναν καθ’ όλη τη διάρκεια των αγώνων. Συνολικά παίξαμε 5 αγώνες. Καταφέραμε να κερδίσουμε έναν αγώνα κι αυτό ήταν πολύ σημαντικό. Όλοι πανηγύριζαν με τη νίκη μας. Οι προπονητές και οι διαιτητές ήταν δίκαιοι.

Μέσα από αυτήν την ευκαιρία καταφέραμε και ευχαριστηθήκαμε το παιχνίδι, αλλά και γνωρίσαμε κι άλλα παιδιά, κάνοντας νέες παρέες. Σίγουρα ήταν μια ξεχωριστή και μοναδική εμπειρία!

Αγώνες χάντμπολ!