κείμενο: Παναγιώτα Τσ. , φωτογραφίες: Αποστολία Τρ.

DSC_2157aΠάντα η πρώτη εκδρομή του χρόνου είναι μια χαρά για όλους τους μαθητές από όλες τις τάξεις. Όλοι περιμέναμε να μας το πουν οι δάσκαλοι και να που ήρθε η ώρα… Την Πέμπτη στην αυλή του Δημοτικού Σχολείου Μονοσπίτων μαζευτήκαμε όλα τα παιδιά με τις τσάντες, τις σακούλες και τα χαλάκια μας. Πιάσαμε ένα μέρος, στρώσαμε και αρχίσαμε να τρώμε, να μιλάμε, να παίζουμε. Κάποια αγόρια έπαιζαν ποδόσφαιρο, κάποια κορίτσια άλλα παιχνίδια με μπάλες, ενώ άλλα παιδιά έκαναν βόλτες ή κάθονταν στα χαλάκια και έλεγαν αστεία. Αφού βγάλαμε και τις φωτογραφίες μας, ήρθε η ώρα που θα φεύγαμε. Όλοι στεναχωρηθήκαμε, αλλά ήμασταν χαρούμενοι για αυτήν την όμορφη ημέρα. Έτσι, τελείωσε η πρώτη εκδρομή μας. Ελπίζουμε ότι σύντομα θ? ακολουθήσουν κι άλλες!

[flgallery id=19 /]

Η πρώτη εκδρομή!