κείμενο: Ιωάννα Μ., φωτογραφίες: Μπάρδι Γκ.

DSCN0729aΤην Πέμπτη 22 Οκτωβρίου και ώρα 9.00πμ ήμασταν καλεσμένοι στο Φεστιβάλ Κινηματογράφου της Νάουσας για να παρακολουθήσουμε την ταινία «Μαδαγασκάρη 3» η οποία προβλήθηκε σε 3D.   Τα τέσσερα γνωστά πιγκουινάκια και μια άλλη ομάδα, παρά τις διαφορές τους, συνεργάστηκαν για να νικήσουν το κακό τέρας .
Η ταινία διήρκησε περίπου 2 ώρες. Από το Δημοτικό Σχολείο Μονοσπίτων-Χαρίεσσας πήγαν μόνο οι τάξεις ΣΤ? και Ε? γιατί οι άλλες τάξεις είχαν επισκεφτεί το θέατρο την προηγούμενη ημέρα. Η αίθουσα ήταν τεράστια με πολλές θέσεις. Είχε και άλλα σχολεία από την Βέροια και την Νάουσα όπου είχαν επισκεφτεί το θέατρο για να παρακολουθήσουν την ωραία ταινία. Παρακολουθήσαμε την ταινία με πολλή αγωνία μέχρι που τελείωσε κα ήρθε η ώρα να επιστρέψουμε. Ήταν μια φανταστική και πολύ δραστήρια ημέρα. Αξίζει να επισκεφτείτε και εσείς το Φεστιβάλ Κινηματογράφου της Νάουσας.
Καλή διασκέδαση!

DSCN0727aDSCN0734a