DSC_0507_resized

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε το «Χριστουγεννιάτικο Παζάρι» που διοργάνωσε για πρώτη φορά το Δημοτικό Σχολείο Μονοσπίτων ? Χαρίεσσας σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων και το Νηπιαγωγείο Χαρίεσσας.
Η διοργάνωση έλαβε χώρα στα Δημοτικά Σχολεία από τις 17 εώς τις 22 Δεκεμβρίου.
Γονείς και συγγενείς των μαθητών, φίλοι του Σχολείου και πολλοί κάτοικοι των δυο χωριών επισκέφθηκαν το παζάρι και είχαν την ευκαιρία να χαρούν τις πρωτότυπες δημιουργίες και να επιλέξουν τα χριστουγεννιάτικα δώρα τους. Όλες οι κατασκευές ήταν χειροποίητες και φτιάχτηκαν με πολλή όρεξη και αγάπη από τους μαθητές, τους γονείς και τους δασκάλους του Σχολείου.
Η χαρά στο πρόσωπο των παιδιών, η έκπληξη στα μάτια των μεγάλων και τα παραινετικά λόγια ήταν πραγματικά το καλύτερο επιστέγασμα αυτής της μεγάλης προσπάθειας και το εφαλτήριο για μελλοντικές αντίστοιχες εκδηλώσεις.
Ευχαριστούμε όλους εσάς που στηρίξατε την προσπάθειά μας και σας ευχόμαστε Καλά Χριστούγεννα και Ευτυχισμένο το 2015.

Δημοτικό Σχολείο Μονοσπίτων – Χαρίεσσας

[flgallery id=13 /]